История, която може да бъде объркана с история на филм – странно човешко същество с отличителни черти на козел сее страх и ужас из цяла Америка. Странното същество се крие в горите на Мериленд и доста хора свидетелстват , че са го видяли. Човекът-козел често се криел покрай един стар мост от където нападал ловци или случайни минувачи.
Историята твърди , че звяра се е родил в огръг Принц Джордж. Там ученият генетик Стивън Флетчър смесил ДНК от козел с тази на своя асистент Питър.Той искал да направи асистента си устойчив срещу болестите,от които непрекъснато страдал.
Но нещо се объркало. И промененият Питър прескочил триметровата ограда на дома на Флетчър и тръгнал да скита из САЩ. Той изглеждал като човек , но с големи рога като козел , също така с необикновенна сила. Сигналите за среща с съществото датират от 50те години но сега интернет пространството е наводнено от множеството срещи с него. Някой от очевидците дори публикуват снимки , които за сега не са потвърдени като истински.